" Żabki i Biedronki w Muzeum Etnograficznym"

27 stycznia, 2017

W piątek 27 stycznia Biedronki i Żabki odwiedziły fascynujące miejsce pełne tajemniczych obiektów i niezwykłych wystaw, które poprzez kolory, kształty, dźwięki, zapachy i opowieści przeniosły nas w czasie i przestrzeni. To właśnie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie dzieci miały okazje uczestniczyć w zajęciach etnograficznych. Podczas lekcji „Od gliny do garnka” dowiedziały się jak powstał pierwszy garnek, jak lepi się naczynia z gliny, poznały kształty i zastosowanie tradycyjnych naczyń oraz wykonały dzbanuszki z modeliny. „Na Jarmarku”- odwiedziły stragany kowala, rolnika, garncarza, poznały przedstawicieli ginących zawodów oraz ich wyroby,  ozdobiły swoje torby zakupowe i wraz z zakupionymi na targu sprawunkami zabrały je do domu.

To były bardzo pożyteczne lekcje , które rozbudziły ciekawość poznawczą dzieci i zainspirowały do twórczej aktywności.

„Dzisiaj Babciom i Dziadkom kochanym zaśpiewamy…”„Misie świętują Dzień Babci i Dziadka”