Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia, 2024

Dnia 02.04.2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy ubrali się na niebiesko i różowo. W głównych pomieszczeniach przedszkola znalazły się plakaty i tablice informacyjne. W każdej grupie odbyły się tematyczne zajęcia edukacyjne. Specjaliści przygotowali teatrzyk kukiełkowy na podstawie książki W. Piróg pt: „Bajka o smoku Płomyczku” oraz zabawę z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej. Każda grupa wykonała plakat z odciśniętymi różowo-niebieskimi dłońmi. Końcowym działaniem w tym dniu było wykonanie zdjęcia grupowego z plakatem. Tego dnia grupę Biedronki odwiedziły dzieci z przedszkola terapeutycznego Blulandia. Dzieci obejrzały teatrzyk i razem bawiły się przy zabawie muzyczno-ruchowej „Serduszko dla przyjaźni”. Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości i uwrażliwienie dzieci na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na trudności z jakimi zmagają się osoby z autyzmem w życiu codziennym.

Wesołych Świąt!!!Konkurs „Eko-Planeta Ziemia”