Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Wycieczka Żabek do Młyna w Gąsiorowie

19 października, 2023

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Młyna w Gąsiorowie. Na miejscu gospodarze powitali nas gorącą herbatką i zaprosili do udziału w różnorodnych warsztatach. Na początku poznaliśmy różne nazwy gatunków kapusty, oglądaliśmy je porównują ich wygląd. Następnie dowiedzieliśmy się w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich sprzętów można ukisić kapustę. Dzieci uczestniczyły w aktywnym kiszeniu kapusty wchodząc do drewnianej beczki. Rozwijając swoją twórczość plastyczną tworzyliśmy obrazki za pomocą stempli ziemniaczano- kapuścianych. Nie zabrakło również czasu na zbadanie terenu placu zabaw, który już na samym początku został wypatrzony przez bystre oczka naszych Żabek. Próbując regionalnych smaków dzieci zjadły kapuśniak i gorącą kiełbaskę. Powrót do przedszkola był niezwykle emocjonujący.

Jesienne warsztaty u JeżykówNominacja do Plebiscytu Edukacyjnego 2023