Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Wędrówka szlakami pomników przyrody

23 maja, 2019
Dnia 22 maja dzieci z grup Liski i Sówki poznawały pomniki przyrody na terenie jabłonowskiego parku pod bacznym okiem przewodnika Pana Huberta. Dzieci zapoznały się z podjęciem „dendrolog” i miały możliwość wspólnego zbadania drzew za pomocą różnych urządzeń: wysokościomierz, miarka do mierzenia i inne. Wszyscy wspólnie prowadzili obserwacje żuka zwanego pachnica dębowa, który jest gatunkiem pod ochroną. Na mapie za pomocą kompasu dzieci wyznaczały kierunki i uczyły się gdzie jest północ albo południe. Wędrując szlakami po parku dzieci wspólnie z przewodnikiem śpiewały piosenkę i super się bawiły.

Kim chcę zostać gdy dorosnęFinał konkursu recytatorskiego „Savoir Vivre Wierszem”