Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Wycieczka na farmę dyń

08 października, 2021

Dzisiaj nasze małe Pszczółki, Misie i Sówki wybrały się na wycieczkę do Wieliszewa do Dyniolandu – farmę dyń. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci wysłuchały krótkiej lekcji na temat pochodzenia dyń, zalet zdrowotnych oraz tego co można z niej przyrządzić. Następnie mieliśmy okazję skosztować pysznej, rozgrzewającej zupy dyniowej. Czas na zwiedzanie! Udaliśmy się na pole dyniowe, gdzie mogliśmy z bliska obejrzeć różne odmiany dyń, nakarmić kostkami dyni „małą” (zaledwie 100-stu kilogramową 🙂 )świnkę, pobrykać w słomianym labiryncie, podziwiać dyniowe ekspozycje oraz dynię „gigant” – 150 kg okaz znajdujący się w specjalnej szklarni. Na koniec dzieci biesiadowały przy ognisku czekając na pyszne kiełbaski. Każde dziecko otrzymało małą dynię na pamiątkę, które na razie zanim zostaną zabrane do domków stworzą kilkudniową wystawę w naszej sali. Wycieczkę uważamy za udaną :):)


Spotkanie z pisarką Hanną NiewiadomskąWARSZTATY Z PANEM MIŁOSZEM