Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Wiewiórki i Zajączki w Gościńcu Wiecha w Kawęczynie

01 października, 2019

1 października dzieci z grup Wiewiórki i Zajączki udały się na wycieczkę autokarowa do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Staropolskim obyczajem zostaliśmy powitani chlebem i solą. Po słodkim poczęstunku odbyliśmy długą wycieczkę po terenie Gościńca. Najpierw poznaliśmy prace kowala i piekarza. Kolejnym punktem naszej wycieczki była przejażdżka krytym wozem po okolicy. Mogliśmy również przekonać się, jak dawniej wyglądała nauka w szkole i na jakiej zasadzie działał stary młyn. Zwiedzaliśmy również skansen, wiemy już do czego służy kanka, tara i wialnia. W leśnej zagrodzie mogliśmy podziwiać śliczne stado jeleni i danieli. Naszą wycieczkę zakończyliśmy pysznymi kiełbaskami z grilla. Dzień był bez wątpienia pełen wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci!

Konkurs plastyczno-techniczny: „Drzewa-zielone płuca Ziemi”Biedronki poznają pracę Policjanta