Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Wiewiórki i Zajączki poznają Australię

11 maja, 2018

11 maja 2018 roku dzieci z grup Wiewiórki i Zajączki były na wycieczce autokarowej w Centrum Kultury w Łomiankach. Celem naszej podróży były warsztaty przyrodnicze „Australia. Magiczne Uluru”. W cudowną podróż po Australii zabrała nas Anita Czerner-Lebedew, znany etnolog i archeolog kultury. Najpierw  pani Anita wyjaśniła dzieciom na czym polega praca etnologa. Następnie mieliśmy możliwość poznać warunki klimatyczne oraz główne gatunki zwierząt zamieszkujących Australię. I tak poznaliśmy środowisko życia i zwyczaje: Kokabury Chichotliwej, kangura, koali, pingwinka małego, wombata, dziobaka i kolczatki. Na zakończenie każdy miał możliwość sprawdzić jak cudownie pachną liści eukaliptusa

Konkurs Recytatorski „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”Przygody Koziołka Matołka