Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Warsztaty Zdrowe Słodycze

28 listopada, 2018

27 i 28 listopada zawitały do nas panie dietetyczki z Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Oprócz udoskonalenia wiedzy na temat Piramidy Zdrowia,  każda grupa miała możliwość, pod czujnym okiem ekspertów, stworzyć własne słodycze. Dzieci oglądały, wąchały i próbowały produkty tj migdały, wiórki kokosowe, kardamon, skórka pomarańczowa i tym podobne. Po przetworzeniu produktów w masę dzieci ulepiły swoje słodkie, zdrowe kuleczki- dla siebie i dla rodziców. Ponadto miały możliwość zapoznania się z pysznym „shreekowym” koktajlem ze szpinaku, banana i mleka. Wydawałoby się, że nasze przedszkolaki będą obawiały się spróbować napoju, a tu niespodzianka – trzeba było tworzyć nowy i nowy- tak smakował. Nawet padła propozycja od dzieci, by taki koktajl zagościł w menu podwieczorkowym! Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Sedytor morski u WiewiórekAndrzejkowe warsztaty Wiewiórek