Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Warsztaty "Połącz się"

22 października, 2018

22 października grupa Liski pierwszy raz w tym roku szkolnym wybrała się na wycieczkę do Galerii Północnej. Tym razem uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ,,Połącz się”. Interaktywna wystawa ukazała nam zjawiska fizyczne i techniczne w zakresie telekomunikacji. Mieliśmy okazję zobaczyć jak szybko i w jakim kierunku przepływa fala dźwiękowa, nadawaliśmy i odbieraliśmy komunikaty z najsłynniejszego kodu świata – Alfabetu Morse’a, bawiliśmy się urządzeniem, które pozwalało nam na wizualizację głosu w formie wykresu. Zamieniliśmy się nawet w bohaterów książki A. Lindego – ,,Dzieci z Bulerbyn” przesyłając wiadomości za pomocą pudełka zawieszonego na sznurku.

W świecie filharmonii„Jesienne stworki u Jeżyków”