Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Warsztaty „Mali Einsteini – Bąblologia”

08 czerwca, 2018

Jak wiadomo przedszkolaki dla zaspokojenia naturalnej ciekawości często lubią eksperymentować. W naszym przedszkolu dzieci mogą brać udział
w doświadczeniach, dzięki cyklicznym warsztatom.

W czerwcu nasze przedszkolaki bawiły się bańkami mydlanymi. Doświadczyły zamknięcia w wielkiej bańce mydlanej, tworzyły samodzielnie bańki przez specjalną dmuchawkę, puszczały w powietrze bańkowe chmury.

Do niewiarygodnych reakcji dzieci dochodziło gdy bańki wypełnione gazem zapalały się. Młodzi naukowcy łapali inne wypełnione oparami z suchego lodu które zatrzymywały się na dywanie a gdy pękały roztaczały zimną mgiełkę. Dzieci obserwowały też bańkowy wulkan.

Zajęcia pobudziły ciekawość przedszkolaków i zachęciły je do własnych doświadczeń.  Jak udawało się tworzenie baniek w domu …. na pewno wkrótce się dowiemy.

Finał I Edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”III Festyn Rodzinny