Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Warsztaty: "Dlaczego serce jest niegrzeczne" i „Zmysły”

28 lutego, 2024

27-28 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego serce jest niegrzeczne”. Podczas zajęć grupa: Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Biedronki i Myszki dowiedziały się jak działa serce, do czego potrzebna jest krew oraz z czego się składa. Przedszkolaki wykonały również buteleczki do których włożyły białe i czerwone kuleczki (krwinki), gwiazdeczki (płytki krwi) oraz wodę (osocze i krew).
Drugim blokiem tematycznym warsztatów, w których udział wzięły grupy: Liski, Sówki, Jeżyki, Rybki i Żabki były „Zmysły”. Podczas zajęć, dzieci  poznały takie narządy jak: oko, nos, język, dłonie, budowę ucha oraz oczywiście mózg, który lubi wydawać nam rozkazy. Miały możliwość słuchać, wąchać, oglądać, dotykać… czyli wystawiać swoje zmysły na próbę 🙂 Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę techniczną w postaci „Wiosny w butelce”. To były niezwykle pouczające warsztaty 🙂

Teatrzyk pt. „Złote koło”.„Lekcja o Polsce” – występ grupy Wiewiórki w Olszewnicy