Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

W teatrze Imka

13 marca, 2019

Dnia 13 marca dzieci z grup Pszczółki, Jeżyki, Rybki, Biedronki, Wiewiórki, Zajączki, Sówki i Liski brały udział w wycieczce do teatru Imka na musical pt „Mały Książę”. Przedszkolaki mogły poznać historię chłopca – mieszkańca asteroidy B-612, który opowiada swoje przygody poznanemu pilotowi zmuszonemu do awaryjnego ładowania na Saharze. Historia Małego Księcia została wzbogacona o partie śpiewanych utworów i o obrazy przedstawione jako tło jak również o sztuczki akrobatyczne aktorów, które wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śledziły kolejne momenty z życia głównego bohatera, według którego dorośli są dziwni, ponieważ nie potrafią się cieszyć światem, wciąż coś obliczają, albo okłamują sami siebie. Mamy nadzieję, że takie przesłanie zawarte w tej historii jak „dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” oraz „na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś” staną się dla dzieci tematem do dalszych rozważań i rozmów.

Zajęcia otwarte w grupie MotylkiKoncert charytatywny „Młodzież światu”