Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

"W Krainie Muzyki"

21 lutego, 2020

Muzyka towarzyszy człowiekowi od dawien dawna, jest wszędzie, współistnieje z nami: słychać ją w radiu, towarzyszy nam w drodze do pracy, słuchamy jej na koncertach, w autobusie, na zakupach. Jednak tak mało poświęcamy jej uwagi i namysłu. Nasze przedszkolaki muzykują codziennie. A w dniu dzisiejszym miały dodatkową okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Karolinę Szczerbakowską-Biniszewską z „Krainy Muzyki” z wykorzystaniem gumy sensorycznej tzw. SI gumy. Niby zwykła taśma wykonana z materiałów o różnorodnych deseniach i fakturach i bogatej kolorystyce a jednak pobudziła wszystkie dziecięce zmysły, rozbudziła wrażliwość i wyobraźnię muzyczną. Poprzez współpracą grupową i twórcze działanie dała okazję do pełnego uczestnictwa w różnych utworach muzycznych. „Przybliżyła” dzieciom znane muzyczne dzieła m.in. Prząśniczkę S.Moniuszki czy Dla Elizy Ludwiga Van Beethovena oraz inne współczesne utwory. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

 

„Karnawał zwierząt” w Pałacu„Pod niebem Paryża”