Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

26 kwietnia, 2024

W ostatnim tygodniu kwietnia cała społeczność przedszkolna zaangażowana była w obchody “Tydzień dla Ziemi”.  Był to projekt w ramach, którego  zorganizowano cykl zajęć i wydarzeń poświęconych budowaniu świadomości i postawy proekologicznej. Dnia 23.04  Grupa Jeżyki przygotowała przedstawienie pt,: „Czysty las”. Występ poruszył problem  zaśmiecania lasów  przez człowieka oraz tego jak takie działania wpływają na środowisko i  życie leśnych  mieszkańców. Dnia 24.04 Grupa Sarenki przygotowała  prezentację pt.: „Dlaczego drzewa są ważne?” dotyczącą znaczenia drzew w życiu wszystkich istot żywych – człowieka, zwierząt i owadów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że drewno jest wykorzystywane w naszym życiu na co dzień. Najważniejszym celem prezentacji było uświadomienie dzieciom najistotniejszej funkcji drzew – produkcji tlenu. Nawiązując do głównego przekazu prezentacji – faktu, że drzewa produkują tlen wszystkie grupy przedszkolne wykonały plakaty pt. “Drzewa płucami ziemi”. Plakaty zostały stworzone z surowców wtórnych lub materiałów naturalnych. W  ramach projektu “Tydzień dla Ziemi” został zorganizowany  wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczno- techniczny „ Eko – Planeta Ziemia”, który zaangażował rodziców z dziećmi do stworzenia pięknych prac plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych lub materiałów naturalnych. Hol przedszkolny udekorowało blisko 100 prac przestawiających naszą planetę – Ziemię. W uroczystym rozdaniu nagród uczestniczył przedstawiciel  Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Jabłonna. Wydarzeniem zamykającym cały projekt proekologiczny było sadzenie drzew. Każda grupa przedszkolna  zasadziła własną sadzonkę drzewa na terenie ogrodu przedszkolnego. Wszystkie działania w ramach projektu  “Tydzień  dla Ziemi” uświadomiły i zobrazowały przedszkolakom, że tylko człowiek ma wpływ na to w jakim środowisku żyjemy. I tylko my – ludzie możemy zmieniać świat.

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka u Sówek i LiskówZaproszenie na uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Suchocinie