Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

04 kwietnia, 2022

Dnia 04.04.2022 w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć byli zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieciaki podczas zajęć w grupach poznały „Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Rozmawiały na temat jej trudności – sposobów radzenia sobie z nimi oraz umiejętności, które posiada. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji. Grupy przedszkolne wykonały piękne plakaty pod hasłem „Bądź niebieski”.

Żabki w Pracowni GuliwerKonkurs „Wielkanocna Pisanka” rozstrzygnięty!!!