Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Sówki i Liski w Wielkiej Fabryce Elfów

23 listopada, 2018
23 listopada dzieci z grup Sówki i Liski wybrały się na wycieczkę na PGE Narodowy, gdzie rozpoczęła swą działalność przedświąteczną Wielka Fabryka Elfów. Dzieci zostały wprowadzone wejściem dla VIP po czerwonym dywanie, gdzie przywitała ich gromada elfów. Podczas przedstawienia okazało się, że Elf Niezdarek pomylił napary i podał Świętemu Mikołajowi do picia Eliksir Antyświateczny. By uratować nastrój świąteczny i aby Mikołaj cieszył się z nadchodzących świąt , dzieci miały za zadanie odnaleźć wśród sal z eliksirami 4 brakujące składniki, by stworzyć napar odczarowujący obecny nastrój Świętego Mikołaja. I tak dzieci przechodziły przez 10 sal wykonując zadania. Były to sale elisirów: Uczynku Dobrego, Prędkości Światła, Widzialności- Nie, El- Kolombo, Sokole Oko, Elfowości, Architektonikusa, Latania i Jaskrawości. Dzieci odnalazły 4 składniki, a były to : cynamon, goździki, skórka pomarańczy i anyż i w sali do sporządzania eliksirów stworzyły perfumy z tychże składników. W pokoju Świętego Mikołaja dzieci użyły perfum, spryskały pomieszczenie i Mikołaj cały i szczęśliwy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przywitał dzieci, wziął na kolana, zapytał o marzenia, wręczył dyplom i kolorowankę. Ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych Sówek i Lisków. 

 
Wiewiórki w Bibliotece Powiatowej w LegionowieWarsztaty ceramiczne Zajączków i Pszczółek