Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Rybki i Pszczółki w Stajni na Kępie

10 czerwca, 2019

10 czerwca dzieci z grupy Rybki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę autokarową do Stadniny koni w Skierdach. Na miejscu odbyły się zajęcia teoretyczne  – dzieci poznały zwyczaje i sposób życia koni, zapoznały się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie . Przedszkolaki brały udział w grze terenowej  „poszukiwanie sprzętu jeździeckiego”. Uczestnicy mieli do wykonania pewne zadania, które wymagały od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Korzystając ze wskazówek i podpowiedzi dzieci musiały znaleźć ukryte elementy sprzętu jeździeckiego.  Rybki i Pszczółki tworzyły również wyjątkowe i niepowtarzalne konie,  wykorzystując różne techniki plastyczne i dostępne materiały.  Każde dziecko mogło samodzielnie lub z pomocą opiekunów pogłaskać i nakarmić konika pysznymi marchewkami. Po wyczerpujących zajęciach odpoczywaliśmy przy ognisku zajadając kiełbaski, a na zakończenie naszej wyprawy, każda chętna osoba miała okazję skorzystać z krótkiej przejażdżki.

IV FESTYN RODZINNYPrezentacja zawodu – informatyk