Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

„Potęga wyrośnie z nas”

21 lutego, 2018

21 lutego 2018 w naszej placówce odbył się Przedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Uczestniczyły w nim najstarsze grupy. Głównym celem tej wspaniałej uroczystości było pielęgnowanie wśród najmłodszych postaw patriotycznych zaciekawienie dziejami własnego narodu oraz ocalenie od zapomnienia pieśni żołnierskich i legionowych. Rangę naszego występu podniosła obecność wyjątkowych gości. Zaszczycił nas swoją obecnością     m.in. pan Edmund Kuklewski – członek Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, pan Józef Borecki-Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP oraz sekretarz Gminy Jabłonna-pani Agnieszka Sobczak.

Poprzez melodię i patriotyczne teksty pieśni takich jak: „My pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Rota”, „Po ten kwiat czerwony” i wiele innych przywołaliśmy wspomnienia o ważnych wydarzeniach z życia naszego kraju. Niektóre z nich miały charakter nostalgiczny, mówiły o tęsknocie za wolnością, za kimś drogim, inne miały wymiar żartobliwy, gdyż w ten sposób starano się przetrwać te trudne chwile. Jednak wszystkie te pieśni stanowią muzyczny pomnik dla bohaterskich polskich żołnierzy walczących za naszą Ojczyznę.

Grupy stanęły na wysokości zadania, kolejno zaprezentowały przygotowane przez nie pieśni. Dzieci nie tylko pięknie wyglądały, ale i wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Bardzo dziękujemy naszym małym wykonawcom, wychowawcom oraz przybyłym gościom. Te wspólnie spędzone chwile na długo zostaną w pamięci    i sercach nas wszystkich.

„Nie taki jastrząb straszny jak go malują”„Wiosna w moich oczach”