Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Savoir vive, czyli lekcje dobrego wychowania dla przedszkolaków”

19 czerwca, 2019

W  roku przedszkolnym 2018/2109 w naszym przedszkolu realizowana była Innowacja Pedagogiczna „Savoir vivre, czyli lekcje dobrego wychowania dla przedszkolaków”. Treści przekazywane dzieciom podczas zajęć uczyły  życzliwości i uprzejmości wobec drugiego człowieka oraz umiejętności odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego: podczas posiłku, w autobusie, w kinie, w teatrze. Uczyliśmy się również tolerancji i poszanowania dla osób starszych i chorych.

 Jako nauczyciele uważamy, iż nauka dobrych manier, to wielka inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Wiemy, że dziecko uczy się bardzo szybko poprzez obserwację i naśladownictwo. Dlatego też pamiętajmy , iż dajemy przykład  naszym dzieciom  każdego dnia.

Realizując treści Innowacji staraliśmy się przez cały czas wprowadzać dodatkowe atrakcje, które bardzo przypadły naszym przedszkolakom do gustu. Na długo w ich pamięć wpisały się: przedszkolny pokaz mody, wspólne zakupy w sklepie czy też konkurs recytatorski „Savoir vivre wierszem”.

Mamy nadzieję, że rozpaliliśmy w naszych podopiecznych chęć poznawania zasad Savoir vivre i systematycznego wprowadzania ich w życie.

Wiewiórki na Komisariacie PolicjiKaretka pogotowia w przedszkolu