Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Pan Geolog u Sówek

26 lutego, 2019

15 lutego w ramach projektu realizowanego przez placówkę „Poznajemy zawody- świat ludzi dorosłych widziany oczami dziecka” grupę „Sówek” odwiedził Pan geolog- tata Lidii. Pan Norbert zabrał dzieci w niezwykłą podróż, dzięki której dowiedziały się, że geologia to nauka o Ziemi, zajmująca się jej budową, właściwościami, historią i przeobrażeniami, które zachodzą w niej na przestrzeni wieków. Dzieci podróżowały po świecie skamieniałości, wulkanów, no i oczywiście dinozaurów. Aby dopełnić informacji Pan Norbert zabrał dzieci do parku, gdzie mogły pogrzebać w ziemi i tym samym dokopać się do wody. Poprzez eksperyment dzieci zaobserwowały, jak różnią się warstwy ziemi. Udało się zobaczyć glinę, która była zamarznięta na 1 metr w głąb ziemi, piasek z dużą ilością żelaza, no i suchuteńki piasek, który oznaczał, że za moment dokopiemy się do wody. Bardzo dziękujemy Panu Norbertowi za tak wielkie zainteresowanie dzieci swoim zawodem i zaangażowanie w projekt!!!

Warsztaty „Panna Marzanna”„XV edycja Konkursu – zbiórka surowców wtórnych”