Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

"Nie taki jastrząb straszny jak go malują"

20 lutego, 2018
20 lutego w przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt: „Nie taki jastrząb straszny jak go malują” w ramach projektu „Przyjaciele zwierząt”. W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Była to niesamowita lekcja przyrodniczo- historyczna z zakresu sokolnictwa, biologii ptaków drapieżnych i ich wpływu na historię Polski. Po krótkiej prelekcji każde dziecko miało możliwość pogłaskania sokoła, jastrzębia, sowy śnieżnej i sowy płomykówki. Przedszkolaki miały również możliwość uczestniczyć w pokazie lotów. Nasłuchiwały lotu sowy płomykówki- niestety sowa ta jest tak cichutka, że tylko poczuły powiew jej skrzydeł. Z kolei jastrząb, pomimo swojej wielkości, jest w stanie przecisnąć się przez tunel i ominąć każdą przeszkodę. Przez całe zajęcia prelegenci mobilizowali dzieci do aktywnego uczestnictwa, odpowiadali na wszelkie pytania. Każda ciekawostka dotycząca ptaków spowodowała, że dzieci bardzo zaangażowały się w lekcję i posmutniały, kiedy nadszedł jej koniec. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia.
Dzień Babci i Dziadka u Motyli„Potęga wyrośnie z nas”