Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Nasze osiągnięcia

 • Wygrana Biedronek w konkursie Wielkanocnym

  Wyróżnienie we froeblowskim konkursie konstrukcyjno - fotograficznym "Cztery pory roku"

  Alicja Kolasa otrzymała wyróżnienie we froeblowskim konkursie konstrukcyjno – fotograficznym „Cztery pory roku”, edycja VII pt. „Co się kryje w leśnej gęstwinie?” oraz dyplom za udział w konkursie otrzymał Mieszko Nowakowski. Ogromne GRATULACJE!!!

  I Przegląd Kolęd i Pastorałek GCK w Jabłonnie

  Grupa Misie z naszego Przedszkola otrzymała wyróżnienie w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jabłonna w kategorii Zespoły

  GRATULUJEMY!!!!

  Gminny konkurs recytatorski "Seweryn Krzysztof Topczewski Dzieciom"

  Sześcioro dzieci z naszego Przedszkola wzięło udział w Gminnym konkursie recytatorskim pod patronatem Wójta Gminy Jabłonna pt.”Seweryn Krzysztof Topczewski Dzieciom”zorganizowanym przez Przedszkole Gminne w Chotomowie. 

  Oto lista naszych laureatów:

  Kategoria 3-4 latków:

  • Rozalia Ch. z grupy Wiewiórki – II miejsce
  • Anna G. z grupy Liski – III miejsce

  Kategoria 5-6 latków:

  • Liwia M. z grupy Jeżyki – III miejsce

  Serdecznie gratulujemy!!!

  Powiatowy konkurs plastyczno- technicznym "Mój bohater”

  Wiktoria Kuźmińska z grupy Biedronki zajęła 3 miejsce w Powiatowym Konkursie plastyczno-technicznym Mój bohater”
  Serdecznie gratulujemy Wiktorii talentu plastycznego

  Konkurs „Tak żyć jak żyłem, warto było”

  W IX Warszawskim plastyczno –technicznym Konkursie, poświęconym Józefowi Piłsudskiemu –„ Tak żyć jak żyłem, warto było” mieliśmy kilkoro laureatów . Patronat honorowy nad konkursem sprawują m.in.Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

  Milena D. grupa Biedronki zajęła I miejsce
  Wiktoria K. grupa Biedronki zajęła II miejsce
  Miłosz Cz. grupa Biedronki zajął III miejsce
  Martyna M. grupa Biedronki zajęła IV miejsce
  Maria N. grupa Biedronki zajęła VII miejsce
  Dzieciaki otrzymały zestawy nagród oraz książki. Serdecznie gratulujemy małym artystom.

  Zdrowo i Sportowo

  W roku szkolnym 2020/2021 nasza placówka brała udział W akcji Zdrowo i Sportowo. Jej głównym celem była aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Pomysłodawcy  pokazali dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Na  podstawie przygotowanych przez instruktorów materiałów oraz propozycji ćwiczeń i zabaw aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach. Po co to robiliśmy? Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć.Czekamy na następną edycję 2021/2022.

  Konkurs plastyczno techniczny z Projektu Zdrowo i Sportowo " Miś Velvetuś i cztery pory roku z higieną"

  Grupa Biedronki wygrała Ogólnopolski Konkurs plastyczno techniczny z Projektu Zdrowo i Sportowo ” Miś Velvetuś i cztery pory roku z higieną” otrzymaliśmy dyplom i nagrody w postaci maskotek Misia Velvetusia.

  Konkurs "Gminna kartka Wielkanocna"

  Nasz przedszkolak Paweł Klubach z grupy Rybki zdobył wyróżnienie w Gminnym konkursie pt. ” Gminna kartka wielkanocna”. GRATULUJEMY!!!

  Gminny konkurs kolęd i pastorałek "Niesie się kolęda w świat"

  1 lutego w GCKiS w Chotomowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie kolęd i pastorałek „Niesie się kolęda w świat” objętego patronatem Wójta Gminy Jabłonna Pana Jarosława Chodorskiego. Nasze przedszkole w konkursie reprezentowała grupa Jeżyki, która otrzymała wyróżnienie. Serdeczne Gratulacje dla małych artystów!!! To ogromny sukces.

  ZDROWIE W BAJCE XI EDYCJA " Problem z głowy wszystko o wszach"

  29 listopada dzieci z grupy Rybki wzięły udział w powiatowym konkursie Zdrowie w Bajce. Tematem przewodnim tej edycji była mało nam lubiana WSZA…. W przygotowanym przedstawieniu PT. ” Czyscioszek” Rybki zaprezentowały się wspaniale. Otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE PUCHAR oraz DYPLOM. Dla dzieci organizatorzy przygotowali drobne upominki.

  Podziękowania z Kancelarii Prezydenta RP

  W podziękowaniu za aktywny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwianie ich na na piękno, folklor i tradycje Polski, otrzymaliśmy serdeczne podziękowania i gratulacje z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

  "30 Urodziny Słonia Elmera"

  Grupa Biedronki wzięła udział w Konkursie wydawinictwa Publicat -„30 Urodziny Słonia Elmera” i ku naszej radości z 330 placówek biorących udział w konkursie zostaliśmy wyróżnieni i zdobyliśmy nagrodę wartą 1000zł- pakiet książek dla dzieci. To była wspaniała zabawa!!!

  Konkurs "Muzyka Moniuszki"

  Podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka ogłoszono wyniki konkursu „Muzyka Moniuszki” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. J. Twardowskiego w Jabłonnie. III miejsce zdobyła Lidia Lemanowicz z grupy Sówki. Gratulujemy !!!!

  Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Wiosna tuż, tuż”

  Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Wiosna tuż, tuż”, zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 Górki Małe zaowocował zdobyciem III miejsca przez Hanię K. z grupy Wiewiórek. Dziewczynka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Gratulujemy !

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ratujmy pszczoły”

  W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla przedszkoli „Ratujmy pszczoły” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie w Olsztynku Wiktoria Kuźmińska z grupy Biedronki zajęła II miejsce. Dziewczynka otrzymała dyplom, grę planszową oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy

  Wyniki VII Warszawskiego Konkursu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”

  Miło nam poinformować , iż Marysia Nierobisz z grupy Biedronki zajęła I miejsce  a Milena Danielewska z grupy Biedronki  III miejsce  w VII Warszawskim Konkursie Plastycznym „Tak żyć jak żyłem ,warto było…Józef Piłsudski”  Honorowy patronat nad Konkursem sprawowali : Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecka Kurator Oświaty, Prezydent m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs uzyskał także logo Niepodległa.

  Ogólnopolski konkurs plastyczny "Jesteśmy Polką i Polakiem. Dziewczynką fajną i chłopakiem..."

  Dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Jesteśmy Polką i Polakiem” organizowanym przez Przedszkole Miejskie ze Stąporkowa. Ku naszej radości Wiktoria Kuźmińska zajęła II miejsce a Jan Orzechowski miejsce III  z grupy Biedronki. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.

  "Maska Karnawałowa"

  Podczas ferii został rozstrzygnięty konkurs  plastyczny zorganizowany przez Przedszkole Gminne w Chotomowie „Maska Karnawałowa”. I tak III miejsce otrzymała Olga N. z grupy „Rybki”, a wyróżnienie Lidia L. z grupy „Sówki”. Laureatki otrzymały dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

  "POLSKIE SYMBOLE ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI”

  Dzieci z naszego przedszkola w listopadzie, aby uczcić 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie plastyczno-technicznym „ Polskie Symbole Święta Niepodległości” organizowanym przez Przedszkole nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie. Każde dziecko stworzyło przepiękne prace, z których dwie zostały wyróżnione: Aleksandry K. ( grupa Zajączki) i Wiktorii S. ( grupa Pszczółki). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrodę książkową,naklejki oraz coś słodkiego. Serdecznie gratulujemy!!

  XVI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  17 stycznia w sali widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie odbył się XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek. W tym roku nasze przedszkole reprezentowała grupa Sówki. Dzieci zaśpiewały „Przylecieli aniołowie”, „Maleńka Miłość ” i „Przybieżeli do Betlejem” oraz zaprezentowały pantomime o tematyce świątecznej. Dzięki pięknemu wykonaniu Sówek przedszkole wzbogaciło się o kolejną statuetkę,a dzieci za udany występ otrzymały książkę i słodycze.

  Gminny Konkurs "Zbieramy dębowe owoce"

  Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci
  Dziękujemy za udział w gminnym konkursie jesiennym „Zbieramy dębowe owoce”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 1 tonę 761 kg żołędzi, co nam dało I miejsce.
  4 stycznia 2019 r. Pan Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski wręczył dzieciom nagrodę rzeczową w postaci aparatu cyfrowego i kart pamięci za sumę 2000 zł oraz dyplom za zajęcie I miejsca. 
  Nie obyło się również bez bajki, którą dzieciom przeczytał sam Pan Wójt.

  ,,Wakacyjne wspomnienia”

  Grupa Wiewiórki wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Wakacyjne wspomnienia” organizowanego z marką tesa. Dzieci wykonały pracę grupową wg własnego pomysłu. Nasze przedszkolaki zostały wyróżnione za swoją kreatywności i otrzymały nagrody w formie zestawów plastycznych dla całej grupy. Serdecznie gratulujemy!

  VII Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”

  Szanowni Rodzice i Dzieci! Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w VII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”.
  Poprzez selektywną zbiórkę odpadów przyczyniliście się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A, gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.
   Jednocześnie informujemy, że w VII edycji Programu  nasza placówka: Przedszkole Gminne w Jabłonnie zebrała  214  kg zużytych baterii i akumulatorów i zajęła 10 miejsce oraz wyróżnienie specjalne! Za nagrodę pieniężną zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do sal, które zobaczymy już we wrześniu!
   

  „Bajka w Podróży”

  Grupa Biedronki i Misie  wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie „Bajka w Podróży” pod patronatem miesięcznika „ Bliżej Przedszkola” trwającym od   11.11.2017 r. do  15.06.2018 r. Celem projektu było promowanie czytelnictwa, rozbudzanie dziecięcej kreatywności i wyobraźni oraz nawiązanie współpracy między przedszkolami z całej Polski.

  Biedronki i Misie odbyły niezwykłą podróż po zakątkach naszego kraju, która pokazała jaką siłę ma dziecięca wyobraźnia. Stworzyły swoje rozdziały, oprawiły je odpowiednio rysunkami i czekają na  przypieczętowanie podróży wspólnie   stworzoną  przez wszystkich uczestników projektu książką, która ukaże się niedługo.

  „Bułka z masłem- kulinarna książka przedszkolaka”

  Zakończył się Ogólnopolski projekt edukacyjny o profilu kulinarnym „Bułka z masłem- kulinarna książka przedszkolaka” projekt miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie, poznawanie nowych smaków oraz tworzenie własnych dań. Do projektu przystąpiło ponad 100 przedszkoli z całej Polski. Nasze przedszkole w projekcie reprezentowały trzy grupy: MISIE, BIEDRONKI i ŻABKI.  Zadaniem było prowadzenie raz w tygodniu zajęć kulinarnych .Nasze dzieci przez cały czas projektu ugotowały, upiekły i stworzyły mnóstwo przepysznych dań. Było kiszenie ogórków, różnego rodzaju ciasta i ciasteczka, gofry, wafle oraz wszelkiego rodzaju sałatki i kanapki. Dzieci poznały wiele nowych smaków, nauczyły się współpracy w grupie a przede wszystkim wspaniale się bawiły smakami.

   Nieskromnie można powiedzieć , że rosną nam młodzi  MasterChef-owie 🙂

  Zwieńczeniem projektu jest uzyskanie certyfikatu dla naszego przedszkola.

  „Bazgrołek – Mój kreatywny uczeń/przedszkolak”

  Miło nam poinformować, o wynikach ostatniego już w tym roku przedszkolnym konkursu plastycznego. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bazgrołek – Mój kreatywny uczeń/przedszkolak” miał na celu rozwijanie kreatywności i wyobraźni wśród dzieci poprzez działania plastyczne.  Nasze przedszkolaki wykazały się naprawdę nie lada kreatywnością w swoich pracach deklasując innych uczestników konkursu 🙂  a oto wyniki konkursu :

  • W kategorii 4 –latków  I miejsce dzieci z grupy ZAJĄCZKI pod bacznym okiem pani Agnieszki Zagalskiej i pani Sylwii Gawek 🙂
  • W kategorii 6 – Latków I miejsce dzieci z grupy MISIE pod bacznym pani Małgorzaty Wieczorek 🙂
  • Wyróżnienie  dzieci z grupy BIEDRONKI pod okiem pani Anny Falkowskiej 🙂

  Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone dyplomami i książkami.

  Gratulujemy wspaniałych, kreatywnych, niebanalnych prac 🙂

  „Mały miś w świecie wielkiej literatury- wersja przedszkolna”

  W tym roku miś Lolek po raz kolejny wyruszył w podróż. Tym razem w ramach projektu„ Mały miś w świecie wielkiej literatury- wersja przedszkolna” odwiedzał domy naszych przedszkolaków. Do udziału w projekcie przystąpiło 45 dzieci z grup: Żabki, Misie i Biedronki. Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W udział w projekcie zaangażowani byli również rodzice. Zadaniem dzieci było zaproszenie Lolka do domu , zaś rodziców przeczytanie bajki misiowi i swojemu dziecku. Po przeczytanej bajce dzieci w specjalnym misiowym dzienniku wpisywały tytuł bajki oraz tworzyły rysunek dla misia. Lolek po bardzo długiej, acz pełnej pozytywnych emocji podróży w połowie czerwca wrócił do przedszkola. Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały specjalne podziękowania. Przed Lolkiem wakacyjny odpoczynek , a wraz z nowym rokiem szkolnym zapewne nasz mały podróżnik wyruszy w kolejną wyprawę, niosąc radość najmłodszym.

  Druga wygrana z rzędu jest nasza!!!

  14 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie dzieci  odebrały nagrodę za zajęcie I miejsca w „XIV edycji konkursu – Zbiórka  surowców wtórnych”  Zebraliśmy 87 ton 934 kg makulatury oraz 200 kg butelek PET!!!

  Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za  wkład włożony w  naszą wspólną wygraną.

  Biedronki- II miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Poetycko-Plastycznym: „Wszystko to Polska-Ojczyzna nasza”

  Grupa Biedronki zajęła II miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Poetycko-Plastycznym: „Wszystko to Polska-Ojczyzna nasza” za wiersz „ Kim jestem” pod patronatem Wójta Gminy Jabłonna i zdobyła również wyróżnienie w tym samym konkursie za wiersz „Trudne pytania”. Wiersze ukażą się w Tomiku Poezji Patriotycznej. Maja K., Julia N. i Nel J. zastały nagrodzone za prace plastyczne wykonane do wierszy.

  Puchar jest nasz !!!!

  26 maja 2018 r. wzięliśmy udział w III Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Przedszkole sportowo – językowe Sportus. Nasze przedszkole reprezentowało 10 uczestników.W 5 konkurencjach wzięli udział przedstawiciele z każdej grupy wiekowej od 3 do 6 lat. Nasze przedszkolaki wykazaly niezwykla sprawność ciała, zwinnosc i przede wszystkim znajomość zasad fair play. Dzięki wszystkim umiejętnościom zdobyliśmy pierwsze miejsce!!!
  Brawo Nel, Zuzia, Wiktor, Patryk, Ignacy, Kuba, Filip, Paweł, Dominik i Michał!!! 🙂

  „Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki”

  W tym roku grupa Misie wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie czytelniczym „Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki”. Celem projektu  jest  krzewienie czytelnictwa wśród najmłodszych. Naszym zadaniem było stworzenie własnej książeczki o przygodach skrzata chochlika. Dzięki pomocy pani Anny Wiśniewskiej powstała wspaniała książka o przygodach zielonego skrzata, pięknie ilustrowana przez Misiaki.  Książeczka do pobrania na stronie przedszkola, zachęcamy do lektury. 🙂

  "Polska mój ukochany kraj"

  Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Polska mój ukochany kraj” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks.J.Twardowskiego w Jablonnie. W kategorii „przedszkole” I miejsce-Marcel S z grupy Żabki, III miejsce-Emilia SZ-R z grupy Żabki,wyróżnienie-Julia O-Cz z grupy Żabki. Gratulujemy zwyciezcom!!!! Wręczenie nagród odbędzie się 26 maja podczas obchodów Dnia Dziecka przy GCKiS w Jabłonnie.

  „Pożar, kraksa, niepogoda, strażak zawsze rękę poda”

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Pożar, kraksa, niepogoda, strażak zawsze rękę poda” zorganizowanym przez Przedszkole Gminne w Chotomowie. Konkurs ogłoszono z okazji 100 – lecia powstania OSP Chotomów. Został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Jabłonna oraz OSP Chotomów im. Polikarpa Wróblewskiego.

  Dzieci z naszego przedszkola zajęły następujące miejsca:

  1. W kategorii 3- 4 latki:
  • II miejsce Julia G. z grupy Zajączki oraz Olga N. z grupy Rybki
  1. W kategorii 5-6 latki:
  • II miejsce Dawid J. z grupy Biedronki
  • III miejsce Kacper J. z grupy Liski
  • Wyróżnienie Szymon W. z grupy Misie

  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 02.06.2018 r. podczas uroczystości z okazji 600-lecia lokacji Jabłonny i Chotomowa oraz 100- lecia powstania OSP Chotomów.

  Serdecznie gratulujemy!!! 

  VII Festiwal Różnych Kultur w Ratuszu Miejskim w Legionowie

  27 kwietnia grupa Żabki wzięła udział w VII Festiwalu Różnych Kultur w Ratuszu Miejskim w Legionowie. Dzieci wykonały taniec polski Kujawiak.Dzięki pięknemu wykonaniu nasze przedszkole wzbogaciło się o koleją statuetkę i dyplom. Gratulujemy Żabki!!!

  Patriotyzm w sercu dziecka

  25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie odbyl sie Gminny Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w sercu dziecka” pod patronatem Wojta Gminy Jabłonna Pana Jarosława Chodorskiego. Nasze przedszkole reprezentowali:Gabriela G. z grupy Żabki i Dawid P. z grupy Misie.Dawid pieknie zaprezentowal wiersz Ludmiły Marianskiej „Ziemia rodzinna”, a Gabrysia – „A dziadek szedl…” (autor nieznany), zdobywajac I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

  „Motylki w Konkursie Kolęd i Pastorałek”

  1 lutego 2018 roku dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w Konkursie Kolęd i Pastorałek: „Niesie się kolęda w świat”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat w podziale na solistów i zespoły.  Motylki zajęły III miejsce. Dyplom i nagrodę wręczył Wójt Gminy Jabłonna Pan Jarosław Chodorski. Serdecznie gratulujemy pierwszego sukcesu!!!

  II miejsce Jeżyków w gminnym konkursie "Zbieramy dębowe owoce"

  Konkurs „Zbieramy dębowe owoce” rozstrzygnięty

  We wrześniu wszystkie grupy z naszego przedszkola aktywnie włączyły się do konkursu gminnego „Zbieramy dębowe owoce”. Konkurs miał na celu uzbieranie jak największej ilości żołędzi po to, by stały się pokarmem dla dzików. Koło łowieckie pokarm dla dzikich zwierząt ma wysypać w lesie, by te nie podchodziły do posesji w poszukiwaniu jedzenia.

  I tak 27 października zważono i oddano z naszej placówki 970,8 kg żołędzi. Każda grupa miała czynny wkład w ten wynik, jednakże najwięcej dębowych owoców zebrały Jeżyki 181,6 kg. Za to też otrzymały II miejsce w konkursie i otrzymały poduchy do siedzenia za kwotę 1000 zł. Wręczenie tejże nagrody odbyło się 19 grudnia 2017r. przez Wójta Gminy Jabłonna.

  Pozostałe grupy uzbierały następującą ilość żołędzi:

  • Żabki-  168,1 kg
  • Misie- 161,6 kg
  • Rybki- 142,3 kg
  • Biedronki- 117,7 kg
  • Wiewiórki- 98,7 kg
  • Zajączki- 36,7 kg
  • Liski- 29,4 kg
  • Motylki- 18,7 kg
  • Pszczółki- 16 kg

  Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w konkursie!!!

  Sukces Gabrysia z grupy Liski!!!

  Gabriel Panfiłowicz z grupy Liski wygrał Gminny konkurs na najlepszy rysunek, który będzie umieszczony na ulotce promującej projekt„ Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Jabłonna – etap I”. Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna pogratulował zwycięzcy i wręczył nagrodę 🙂

  Gratulacje!!!

  "Suknia Pani Jesieni"

  Julia G. z grupy Zajączki zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Suknia Pani Jesieni” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 17 w Jaworznie.
  Serdecznie gratulujemy!!!

  XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  9 stycznia grupa Żabki prezentowała przedszkole na XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w legionowskim Ratuszu. Dzieci zaśpiewały „Jezusa Narodzonego”, „Przylecieli aniołkowie” i tradycyjne „Wśród nocnej ciszy”. Solowy występ Gabrysi z piosenką dla Jezuska „Śpij Synku mój” wzruszył publiczność,a układ taneczny „Merry Christmas” zachwycił zgromadzonych. Występ był bardzo udany,a do przedszkola przywieźliśmy kolejną statuetkę. Zdobywamy ich coraz więcej. Brawo My!

  Konkurs biblioteczny

  W konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Twardowskiego pt. „Płynie Wisła płynie po jabłonowskiej krainie” wzięło udział 10 dzieci z grupy Żabki oraz Dominik G. z grupy Biedronki. Dominik zajął II miejsce a Julia P. miejsce III.Serdecznie  gratulujemy!!!!

  "PAPIEROWE ZWYCIĘSTWO"!!!

  Hurra!!! Udało się!!!
  Zdobyliśmy I miejsce w XIII edycji „ Konkursu-zbiórka makulatury”  dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego.

  Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 66 ton !!!!!

  Przedstawiciele poszczególnych grup z naszego przedszkola, gościli dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, gdzie odebrali wspaniałą nagrodę w postaci sprzętu nagłaśniającego firmy  SONY  i pomocy dydaktycznych.

  Jak się okazuje papierek do papierka, a zrobi się cała sterta do powtórnego przetworzenia. Zbieranie makulatury może przynieść wiele korzyści. Dzięki Tej akcji więcej drzew zostanie z nami i będzie nam służyło przez wiele pokoleń, dostarczając wszystkim żywym istotom tlen niezbędny do życia. 1 tona makulatury, to aż 17 drzew  uratowanych  przed wycinką!

  Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za  wkład włożony w  naszą wspólną wygraną. Zapraszamy do wzięcia udziału w  kolejnej edycji tej szczytnej, ekologicznej  akcji w nowym roku szkolnym.

  II Spartakiada Przedszkolaków

  3 czerwca na boisku ligowym przy GCKiS w Jabłonnie odbyła się II Spartakiada przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Sportuś. Jak się okazało Drużyna Przedszkola Gminnego w Jabłonnie wszystkie konkurencje wykonała błyskawicznie, co dało nam I miejsce!!!

  Gratulujemy!!!

  VI Festiwal Różnych Kultur

   We wtorek 25.04.2017 r. w Urzędzie Miasta w Legionowie odbył się VI Festiwal Różnych Kultur. Uczestniczyły w nim dzieci z  12 przedszkoli  z całego Powiatu Legionowskiego. Nie mogło też zabraknąć naszych przedstawicieli. W  tym roku naszą placówkę reprezentowała grupa Biedronek  tańcząc  naszego narodowego Krakowiaka.

  „Ekologiczny Parasol”

  opis

  Mikołaj z grupy Pszczółki, otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt „Ekologiczny Parasol” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Przygłowie – Oddziale Przedszkolym.

  GRATULUJEMY!!!

  VIII edycja konkursu „Zdrowie w bajce”

  opis

  17 października siedmioro dzieci z grupy „Żabki” reprezentowało nasze przedszkole na VIII edycji konkursu „Zdrowie w bajce”, które odbyło się w Sali Widowiskowej ratusza w Legionowie.

  Otrzymaliśmy wyróżnienie, do przedszkola wróciliśmy z dyplomem, statuetką i nagrodami, które otrzymało każde dziecko.

  "Misie w XIV Międzyprzedszkolnym przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Legionowie"

  10 stycznia grupa Misie wzięła udział w XIV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Jasełek w Legionowie. Grupa dumna ze swoich talentów aktorskich, wróciła do przedszkola z pamiątkowy dyplomem i statuetką

  Konkursy wygrywamy - nagrody odbieramy!

  23 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie dzieci razem z p. Dyrektor i jednym z nauczycieli z Przedszkola Gminnego w Jabłonnie odebrały nagrodę za zajęcie II miejsca w województwie mazowieckim w „XII edycji konkursu – Zbiórka makulatury” ogłoszonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.  Zebraliśmy 32 tony makulatury promując zachowania proekologiczne. Hip hip Hura! 🙂

  I Spartakiada

  21 maja reprezentacja dzieci z przedszkola wzięła udział w I Spartakiadzie organizowanej przez Przedszkole Sportowo-Językowe „Sportuś” z Rajszewa. Patronat nad całą imprezą sportową objął Wójt Gminy Jabłonna. Na tyłach GCKiS w Jabłonnie 6 drużyn z różnych przedszkoli rywalizowało w 6 konkurencjach. Zdobyliśmy IV miejsce mając 19 punktów. Na zakończenie olimpiady dzieci otrzymały upominki i medale pamiątkowe. Dziękujemy też wszystkim naszym dopingującym za fantastyczną atmosferę na boisku! Zdjęcia można znaleźć też na facebooku Gminy Jabłonna.