Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 marca, 2018

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległego podziemia.

Z tej okazji najstarsze dzieci z Przedszkola Gminnego w Jabłonnie zostały zaproszone do jednostki wojskowej w Olszewnicy Starej (32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej), by zaprezentować pieśni patriotyczne. Poprzez melodię i teksty pieśni tj. „ROTA” , „PO TEN KWIAT CZERWONY”, ”ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ”, „IDĄ LEŚNI”, „PIECHOTA”, „WARSZAWIANKA”, i wiele innych zostały przywołane wspomnienia o ważnych wydarzeniach z życia naszego kraju, o roli postaw patriotycznych. Żołnierze nie kryli wzruszenia podczas występu dzieci. „ŻABKI”, „MISIE „BIEDRONKI” stanęły na wysokości zadania , za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Rybki i Jeżyki na warsztatach wiosenno-wielkanocnychPszczółki na warsztatach wiosenno-wielkanocnych