Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

„Muzyczne barwy Hymnu Narodowego”

15 września, 2023

Dnia 15 września 2023r. na terenie Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie dzieci grup Rybki, Biedronki, Żabki, Myszki, Wiewiórki i Zajączki uczestniczyły w koncercie pt. „Muzyczne barwy Hymnu Narodowego” realizowanego w ramach projektu „Oswoić symbole narodowe” . Nasze przedszkolaki wykazały się dużą znajomością instrumentów muzycznych, na których muzycy prezentowali różne wykonania hymnu narodowego. Słyszane dźwięki płynące ze skrzypiec, puzonu, trąbki, fortepianu, klarnetu czy saksofonu aktywizowały dzieci do śpiewania kolejnych zwrotek hymnu. Każde następne wykonanie hymnu przez dzieci było coraz głośniejsze i wyraźniejsze. Dzieci z naszego przedszkola znają jakie mamy symbole narodowe i tą wiedzą podzieliły się podczas spotkania GCK Jabłonna.

Rybki na warsztatach w Leroy MerlinSarenki i Jeżyki w Centrum Nauki Kopernik