Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Motylki - wyprawa do mini zoo

25 kwietnia, 2018

25 kwietnia 2018 roku Motylki udały się na wycieczkę do Mini Zoo na Kępie Tarchomińskiej. Zabrały ze sobą poczęstunek dla zwierzaków i wyśmienite humory. Zwiedzanie rozpoczęło się od klatki, którą zamieszkuje Kali – wielbłąd dwugarbny. Z ogromnym apetytem zajadał jabłuszka i marchewki wprost z rączek dzieci, dał się pogłaskać i z dumą przechadzał się po wybiegu. Następnie dzieci odwiedziły klatkę z królikami, w której zamieszkał również jelonek Bambi. Chętne dzieci weszły do środka, głaskały zwierzaki i karmiły z ręki. Odwiedziliśmy pawia królewskiego, bociana, papugi, strusie, indyki, kaczki, perliczki, ostronosy, szopy-pracze, konie, osły, lamy, owce, kozy i zebrę, która zakochała się w osiołku. W kurniku dzieci podglądały kury wysiadujące jajka, ale miały też okazję usłyszeć głośne „ko-ko-dak” po zniesieniu jajka, a ciepłe jeszcze jajko trafiło do rąk przedszkolaków i zostało zaniesione jako najwspanialszy smakołyk do ostronosów i szopów-praczów. Zwierzęta świetnie sobie poradziły z rozbijaniem skorupek i na oczach zachwyconych dzieci delektowały się zawartością. Dzieci obiecały jeszcze raz odwiedzić to ciekawe miejsce, aby spędzić więcej czasu z konikami i poznać źrebię, które klacz Mania nosi w brzuszku.

Kino w przedszkolu„Zawody naszych rodziców”