Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Motylki w Muzeum Historycznym

20 czerwca, 2018

20 czerwca 2018 roku Motylki pojechały po raz kolejny do Legionowa. Tym razem naszym celem stało się  Muzeum Historyczne, w którym przedszkolaki odkrywały tajemnice tego miejsca. Dowiedziały się, kto to jest muzealnik, kustosz czy kurator wystawy, po co nam eksponaty i czego możemy się nauczyć odkrywając przeszłość. Jabłonna, bliska sąsiadka Legionowa również prezentuje w tym miejscu swoje zbiory muzealne. Na półkach stoją butelki z Huty Szkła Jabłonna, a na zewnątrz można obejrzeć część komina owej fabryki. Wielką atrakcją okazał się motocykl „Podkowa 98”, produkowany przed laty w pobliskim Michałowie – Reginowie. Dawne stroje, wykopaliska czy fotografie sprawiły, że dzieci zadawały sporo pytań i z ciekawością słuchały opowieści o dziejach ziem legionowskich.  Wyraźnie zainteresowane wystawą stałą poświęconą Państwu Centkiewiczom oraz budową igloo, obiecały odwiedzić Muzeum w przyszłym roku przedszkolnym.

Zakończenie roku przedszkolnegoKinomaniacy- Biedronki