Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Motylki poznają metodę pedagogiki Marii Montessori

17 marca, 2022

W dniu dzisiejszym w grupie Motylki gościła pani Aleksandra – mama Tymka. Pani Ola jest nauczycielem w przedszkolu, które pracuje metodą Marii Montessorii, gdzie plan dnia dzieci w przedszkolu różni się znacznie od tego tradycyjnego. Motylki dowiedziały się kim była Maria Montessori i czym zasłynęła na całym świecie. Dzieci poznały różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, posłuchały jak inaczej można spędzić dzień w przedszkolu oraz samodzielnie mogły korzystać z pomocy przyniesionych przez panią Olę, odkrywając jak wiele mogą się nauczyć poprzez samodzielne działania i zabawę przy wykorzystaniu tych pomocy. Motylki były ogromnie zafascynowane i ciekawe wszystkiego o czym mówiła pani Ola i bardzo chętnie brały udział w proponowanych działaniach. To było bardzo miłe, ciekawe i owocne popołudnie, za co serdecznie pani Oli dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Jeszcze raz ogromne podziękowania za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

Rybki i Wiewiórki na warsztatach wielkanocnych„Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno”