Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Mobilne planetarium - Nauka o kosmosie

15 marca, 2018

W czwartek 15 marca 2018 roku nasze przedszkolaki brały udział w warsztatach w Mobilnym Planetarium . Dzięki pokazom wizualno-dźwiękowym w wielkiej kopule mogły same zobaczyć jak powstał nasz wszechświat i od czego się to zaczęło.

W trakcie pokazu poznały słoninkę i słonka , które opowiadały o układzie słonecznym. Dzieci poznały zjawiska związane z ruchem planet, słońca, mogły z bliska przyjrzeć się pięknu zorzy polarnej i skąd ona się bierze na naszym niebie. Poszukiwały na nieboskłonie zwierząt ukrytych pośród gwiazd .

W drugiej części warsztatów dzięki wykładom pana astronoma  dzieci wybrały się razem
z kosmonautą w kosmos. Po założeniu grubych rękawic robiły testy  jak wygląda naprawa statku kosmicznego , rozmawiały dlaczego latamy na księżyc oraz jak działa katapulta.

„Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!” – wiosenne warsztaty z rodzicamiWarsztaty wiosenno-świąteczne w grupie Wiewiórek i Zajączków