Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Mali Einsteini - warsztaty czerwcowe

03 czerwca, 2019

W dniach 3,4,5 czerwca odbyły się ostatnie już w tym roku cykliczne warsztaty naukowe z serii Mali Einsteini- „Włosy stają dęba- prąd”. Dzieci miały okazję poznać naturalne źródła pochodzenia prądu, tj.: pioruny i węgorze elektryczne. Zostały zapoznane z zagrożeniami, które wynikają z zabaw z prądem. Zadaniem dzieci było wykonanie karty „You are my star”.W tym celu każde dziecko otrzymało płaską baterię żarówkę ledową, które połączone w odpowiedni sposób wytwarzały światło. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Dziękujemy za tak wartościowe lekcje, które wzbogaciły naszą wiedzę i pobudzały dziecięcą ciekawość do eksperymentowania.

Ratujmy las – teatrzykSówki i Liski z wizytą w szkole