Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Mali Einsteini - śnieg

18 grudnia, 2018

W dniach 18-19 grudnia w przedszkolu ponownie odbyły się znane i lubiane przez wszystkich….warsztaty badawcze – „Mali Einsteini”. Tematem przewodnim tych warsztatów był – śnieg. Dzieci dowiedziały się, że życie małego płatka śniegu rozpoczyna się wysoko, wysoko w chmurach, a gdy temperatura powietrza spada poniżej 0, cząsteczki pary wodnej przybliżają się do siebie i tworzą kryształki lodu. Kiedy tak się stanie, to kropelki wody otaczają śnieżynkę tworząc z niej kulkę – i tak powstaje grad. A śnieg, jeśli nie zamieni się w grad, spada na ziemie… w postaci białego puszku. Dzieci miały okazję stworzyć sztuczny śnieg, przy pomocy ukrytego hydrożelu. Zrobiły również magiczną bombkę na choinkę, która wymagała od nich nie lada skupienia…  🙂 W nagrodę za dobrze wykonaną pracę, każde dziecko miało okazję uczestniczyć w burzy śnieżnej, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji!

Z wizytą w Domu Dziecka w ChotomowieŚwiąteczne spotkanie w Jeżykach