Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Mali Einsteini - majowe warsztaty

14 maja, 2019

14 maja odbyły się w grupach cykliczne warsztaty z serii Mali Einsteini. Tematem przewodnim zajęć było – „ Jak powstaje szkło”. Dzieci miały okazję zobaczyć i poznać wybrane skały i minerały tj.: kryształ górski, Piryt, Ametyst, Kalcyt, Kamień księżycowy. Z uwagą wysłuchały na czym polega praca archeologa oraz dowiedziały się w jaki sposób wydobywa się kamienie szlachetne.. Zadaniem dla dzieci było przygotowanie kryształowego naszyjnika. W tym celu każde dziecko otrzymało kawałek hartowanego szkiełka, które należało wypolerować przy pomocy wody i papieru ściernego oraz metalową zawieszkę. Zajęcia Mali Einsteini są niepowtarzalna okazją do wzbogacenia i pobudzenia ciekawości oraz wiedzy światem badawczym naszych przedszkolaków.

Kim zostanę, gdy dorosnę?II etap Konkursu Recytatorskiego „Savoir – vivre wierszem”