Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Mali Einsteini

13 kwietnia, 2018

Dzisiejsze warsztaty z cyklu „Mali Einsteini” obfitowały w wiosenne niespodzianki. Rozpoczęły się niewinnie… Pani Alicja, prowadząca zajęcia pokazywała z czego składa się jajo – symbol nowego życia – skorupka, błona pergaminowa, komora powietrzna, skrętki, białko, żółtko i tarcza zarodkowa. Dzieci zobaczyły dobrze im znane jajko kurze, ale też orle i strusie. Dowiedziały się, że ptaki wykluwają się z jajek, a po tym, jak usłyszały, że ptaki prawdopodobnie pochodzą od dinozaurów, rozgorzała gorąca dyskusja, którą dopiero przerwało pojawienie się 3-tygodniowych kurcząt. Dwa wesołe pisklaki dumnie prezentowały swoje „pi, pi, pi”, chodziły z gracją po brzegu miseczki z wodą i dziobały płatki. Zachwycone przedszkolaki niechętnie rozstawały się z żółtymi maluszkami, ale czekało ich niezwykłe zadanie. Z tajemniczych składników stworzyły własne sztuczne jajo, a śmiechu i zabawy przy tym nie brakowało! Na zakończenie dzisiejszego spotkania specjalnie spreparowane jajka (moczone kilka dni w occie), podrzucane rączkami dzieci, żwawo sprężynowały w miseczkach i po stolikach, aż do momentu, w którym dzieci stwierdziły, ze jednak największą atrakcją jest rozbijanie gumowych jaj ☺

„Uwolnij przedszkola od smogu”„Mama Idy dzieli się wiedzą…”