Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Lisy, Misie i Motyle w bibliotece

09 maja, 2018

Z okazji Tygodnia Bibliotek, które odbywa się w dniach 8-15 maja 2018 roku, trzy grupy wybrały się do biblioteki. W środę 9 maja, Liski. Misie i Motylki uczestniczyły w autorskim spotkaniu z Markiem Dąbrowskim. Poezja Pana Marka podejmuje tematykę istotną dla przedszkolaków, pomysłowo i z humorem przekazuje ważne dla nich treści, zakończona jest ciekawą puentą lub morałem. Duże poruszenie wśród dzieci wywołał wiersz zatytułowany „Kuba – Rozruba”. Może dlatego, że na sali siedziało kilku imienników bohatera wiersza? Autor wspomniał o swojej książce: „Mity i Legendy ziemi legionowskiej”, zachęcając do jej przeczytania. Przedstawił również wierszowane zagadki, które dzieci z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywały, jednakże największą atrakcją okazało się pisanie wiersza. Grupy kolejno podały słowa, Liski: wilk i patelnia, Motylki: wąż i fortepian, Misie: las i majtki, a Panie dodały kolejne: kosmos, rakieta i muchomor. Z podanych słów pan Marek ułożył wspaniały wiersz, a dzieci zostały jego współautorami. Serdecznie gratulujemy!!! Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, a oczekując na kolejne, na pewno nie raz zajrzymy do „Wielkiej Księgi bajek i wierszy dla dzieci” Marka Dąbrowskiego.

Wiewiórki na wycieczce w sali edukacyjnej „Iskierka”Biedronki Strażakami