Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Liski z wizytą w sali edukacyjnej "Iskierka"

21 maja, 2019

21 maja dzieci z grupy Liski wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły oglądać je z bliska oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej pracy. Oczywiście zadawały mnóstwo pytań, na które strażak udzielał im odpowiedzi. Następnie dzieci mogły wejść do wozu strażackiego i zobaczyć jak wygląda on w środku. Kolejnym etapem zwiedzania była Sala Edukacyjna „Iskierka”. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie zajęciami prowadzonymi przez strażaka. Dzieci dowiedziały się jak zaalarmować straż pożarną gdy widzą zagrożenie. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do straży pożarnej- 998 i numer alarmowy- 112. Dzieci po zakończeniu zajęć otrzymały certyfikaty Dzielnego Małego Ratownika. Wizyta ta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Roztańczone ZajączkiWarsztaty Czekoladowy Autobus