Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

" Latająca herbata"

04 stycznia, 2018
W dniach 3 i 4 stycznia w grupach Żabki, Misie, Biedronki, Zajączki, Liski i Motylki odbyły się kolejne warsztaty badawcze z cyklu Mali Einsteini. Tym razem temat spotkania to „Latająca herbata”. Brzmiało zagadkowo, ale podczas eksperymentowania wszystko się wyjaśniło.
Dzieci podczas spotkania zapoznały się z rodzajami herbaty, rozpoznawały zioła i kwiaty na zdjęciach, później wąchały mieszanki zaparzone i te w formie suszonej. Dowiedziały się również jakie zastosowanie mają poszczególne mieszanki dla poprawy zdrowia i urody. I tak dzieci eksperymetowały z hibiskusem, miętą, zieloną herbatą, czarną herbatą, nagietkiem, pokrzywą, melisą, rumiankiem, skrzypem i ślazem. Z wyżej wymienionych mieszanek tworzyły wyjątkową herbatę wg własnego uznania dla swoich babć i dziadków.
Warsztaty dopełniło doświadczenie z suszarką i balonem, do którego doczepiona została torebka z herbatą. Należało złapać torebkę do szklanki. Wniosek: herbata jest bardzo lekka, toteż unosi się pod wpływem podmuchu. Do tego wniosku dzieci dochodziły same, dlatego też trwała „burza mózgów” podczas doświadczenia.
Na zakończenie dzieci kosztowały zaparzonej herbaty ze skrzypu i ślazu.
Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Następne już w lutym.
Dzień Babci i Dziadka w BiedronkachTERMINY DYŻURÓW WAKACYJNYCH !!!