Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Korespondencja międzynarodowa u Żabek

15 stycznia, 2018

W roku szkolnym 2017/2018 została nawiązana korespondencja międzynarodowa z rówieśnikami  z Killian’s School  z Kindergarten Class w Hartford w USA. W ramach tej współpracy wysyłamy do siebie listy, w których opisujemy czym zajmuje się nasza grupa, jakie święta obchodzimy, na jakie czekamy. Dzieci dowiadują się również o cechach charakterystycznych pór roku w USA. Porównują i analizują ze zmianami w Polsce. Żabki same tworzą treść listu w języku polskim. Później przysłuchują się, jak brzmi ten list w języku angielskim.

Dzięki takiej współpracy dzieci pogłębiają swoją wiedzę dotyczącą innego kraju, jego tradycji, spędzania czasu, a także przejawiają poczucie własnej wartości jako osoby, wyrażają szacunek wobec innych, dostrzegają tożsamość innych, odczuwają i wyjaśniają swoją przynależność do narodu i grupy przedszkolnej.

Realizacja tej idei będzie kontynuowana również w II semestrze.

XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i PastorałekBezpieczny przedszkolak na drodze po zmierzchu