Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

"Karnawał zwierząt" w Pałacu

21 lutego, 2020

21 lutego na zaproszenie Powiatowej Instytucji Kultury dzieci z naszego przedszkola wzięły udział koncercie wokalno- instrumentalnym pt. „Karnawał zwierząt”. Pomimo niesprzyjającej aury, sala Pałacu w Jabłonnie wypełniła się po brzegi dziećmi z gr. „Motylki”, „Misie”, „Jeżyki”, „Rybki”, „Biedronki”, „Wiewiórki”, „Zajączki” i „Pszczółki”. Przedszkolaki mogły podziwiać niezwykły koncert w formie interaktywnego programu edukacyjnego, opartego o słynną suitę „Karnawał zwierząt” autorstwa Camille’a Saensa z wykorzystaniem zasad uczenia się muzyki wg. prof. Gordona. Przedstawienie „Karnawał zwierząt” w humorystyczny sposób przedstawia zwierzęta min. królewski marsz lwa, kury czy koguta. „Karnawał zwierząt” to parodie i przeróbki słynnych utworów innych kompozytorów. Pomiędzy kolejnymi częściami koncertu dzieci aktywnie uczestniczyły w tym przedsięwzięciu, wspólnie tańcząc, śpiewając proste melodie czy bawiąc się specjalnie przygotowanymi rekwizytami. Godzinny koncert minął bardzo szybko na wspaniałej zabawie. Dziękujemy za zaproszenie.

Kino na temat Junior„W Krainie Muzyki”