Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem?

11 marca, 2019

11 marca dzieci z grup: Sówki, Liski, Zajączki, Pszczółki i Wiewiórki uczestniczyły w zajęciach z psem. Główną bohaterką zajęć była suczka rasy Samoyed o imieniu Gratka. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom psich potrzeb oraz obowiązków wynikających z opieki nad zwierzętami i humanitarne ich traktowanie. Przedszkolaki uczyły się jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem. Każdy miał możliwość pogłaskać i nakarmić Gratkę, która przez cały czas domagała się swoich smakołyków. Dzieci uczyły się również właściwego zachowania w sytuacji napotkania obcego psa – ćwiczyły dwie bezpieczne pozycje: „drzewa i żółwia”. Warsztaty okazały się wspaniałą lekcją właściwych postaw wobec zwierząt.

„Przedszkolak wie, jak stosownie ubrać się”Marcowe spotkanie z Filharmonią