Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Dzień Bezpiecznego Internetu

27 stycznia, 2019
Informujemy, iż nasze przedszkole  w lutym, będzie realizowało  ogólnoświatowy projekt  pt. „Dzień bezpiecznego Internetu”. Dzień Bezpiecznego Internetu  (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem Kampanii jest saferinternet.pl, Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), Instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Na przełomie XX i XXI wieku Internet stał się powszechnym narzędziem rozrywki i komunikacji nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wraz z dostępem do Sieci powinna rosnąć świadomość użytkowników dotycząca zagrożeń, jakie można w niej spotkać. Udział w projekcie przyniesie same korzyści dla naszej placówki. Poszerzy naszą wiedzę dotyczącą zagadnień Internetu. Zadania jakie będą realizowane to:  przybliżenie zagadnienia bezpiecznej sieci, nie tylko dzieciom ale również dorosłym poprzez wykorzystanie różnorodnych metod edukacyjnych. Współpraca ze środowiskiem lokalnym, kącik informacyjny itd. Zachęcamy zatem Państwa do aktywnego uczestnictwa w projekcie i śledzenia naszych poczynań!
Jeśli mają Państwo jakieś pomysły związane z wyżej wymienionym projektem, prosimy o kontakt z nauczycielami. Serdecznie dziękujemy!
Musical “Mały Książe”Teatrzyk „Przyjaciel Mambo”