Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Biedronki i Żaby w POLIN

14 lutego, 2018

14 lutego Biedronki i Żaby odwiedziły Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Grupa Biedronek wzięła udział w warsztatach: „W Maciusiowym Królestwie”. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy na temat owego miejsca poprzez aktywne uczestnictwo w przedstawieniu japońskiego teatru Kamishibai. Zobaczyliśmy fragmenty najbardziej znanej książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I”. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat praw dzieci, odpowiedzialności i władzy. Każdy stworzył własne prawa zarówno siedząc na tronie jak i przelewając je na kartkę papieru. Grupa Żabek uczestniczyła natomiast w warsztatach „ Gry i zabawy dzieci żydowskich” Poznały z bliska mischakim, czyli z języka hebrajskiego zabawy. Odwiedziły wystawę stałą, gdzie świetnie bawiły się na podwórku starej kamienicy grając w klasy, dreidla, bawiąc się w wyliczanki i zgadywanki. Na koniec wykonały swoją własną zabawkę. Obie grupy mogły też poszaleć w Maciusiowej Komnacie wśród labiryntów, dziur, ogromnych puzzli, książek i pluszaków. Zabawa na całego, bo przecież w Królestwie Maciusia wszystkie dzieci mają do tego prawo.

Warsztaty walentynkowe u Lisków„III edycja Konkursu wielkanocnego”