Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Biedronki i Żabki w świecie owadów

12 czerwca, 2018

W Ujeździe niedaleko Łodzi powstał niesamowity Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos . Właśnie we wtorek 12.06  w to niesamowite miejsce udały się na wycieczką Biedronki i Żabki. Pogoda próbowała nam pokrzyżować plany, ale na szczęście szybko się wypogodziło i mogliśmy rozpocząć zwiedzanie. Wierzcie nam było, na co patrzeć.  Okazało się, że wśród pięknych drzew i krzewów, tysiącami roślin w wielu gatunkach ukryło się kilkadziesiąt owadów bardzo podobnych do tych oglądanych w rzeczywistości, ale ich przewaga polega na tym, że można je pooglądać z bliska, w dużym rozmiarze i dokładnie, bo te okazy nie uciekają. Dzięki zielonej lekcji przeprowadzonej przez przewodników dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o przedstawicielach najliczniejszej grupy zwierząt. Mieliśmy okazję oglądać nierzadko niebezpieczny świat niewidzialnego wroga-wirusów w wielomilionowym powiększeniu. Podziwialiśmy piękne ptaki znajdujące się w wolierach tj. papugi, bażanty oraz pawia, który co chwilę rozkładał swój piękny ogon. Po stawie pływały czarne łabędzie i kolorowe mandarynki. Obszerny plac zabaw, skałka wspinaczkowa, wielkie szachy ogrodowe i 30 metrowy zjazd linowy zachęcały do zabawy. Na pamiątkę według własnej wyobraźni pomalowaliśmy sobie gipsowy odlew owada.

To było wspaniała wycieczka, niepowtarzalne połączenie zabawy z nauką w niezwykle magicznym miejscu, jakim jest Mikrokosmos.

Za rogatką grand zabawa!Lisy i Motyle w Mostówce