Organ prowadzący: Gmina Jabłonna
Odwiedź nas Faceboo, BIP ePUAP

Jubileusz 10-lecia Przedszkola Gminnego w Jabłonnie

10 czerwca, 2024

Jubileusz 10-lecia naszego przedszkola, który odbył się 8 czerwca był nie lada  wydarzeniem dla całej naszej społeczności. Długie przygotowania do tak ważnej uroczystości angażowały nie tylko dzieci i całą kadrę pracowników, ale również absolwentów i rodziców.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi,  administracji, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pracownicy przedszkola, absolwenci, rodzice oraz lokalna społeczność. Wśród zaproszonych gości honorowych byli: wójt gminy Jabłonna p. Jarosław Chodorski, naczelnik wydziału oświaty p. Ewa Wyszomirska, prezes oddziału ZNP w Legionowie p. Ewa Stradomska, kierownik GOPS w Jabłonnie p. Joanna Bastecka, dyrektorzy placówek oświatowych p. Monika Bagińska i p. Grażyna Sprawka.

Jubileusz 10-lecia to okazja do uhonorowania jubileuszowymi medalami zaproszonych gości, byłych Przewodniczących Rad Rodziców, sponsorów oraz wieloletnich pracowników przedszkola.

W trakcie jubileuszu na profesjonalnej scenie swoje umiejętności teatralne zaprezentowali przedstawiciele rady pedagogicznej, pracownicy obsługi oraz dzieci z najstarszych grup przedszkolnych w przedstawieniu pt.: „Wspomnienia z pokoju nauczycielskiego”. Podczas przedstawienia przypomnieliśmy sobie historię naszego przedszkola.

Nie ma urodzin bez tortu urodzinowego, który ufundowała pierwsza Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po części oficjalnej przyszedł czas na świętowanie. Na wszystkich przybyłych czekało wiele różnych atrakcji w przygotowanych stoiskach z atrakcjami dla naszych najmłodszych milusińskich jak i w stoiskach gastronomicznych. Opiekę nad stoiskami przejęli pracownicy przedszkola, rodzice oraz wolontariusze – nasi absolwenci.

Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Strefa beauty zadbała o pięknie pomalowane buźki, tatuaże i warkoczyki. Strefa rękodzieła zapraszała do własnoręcznego pomalowania płóciennej torby z wykorzystaniem logo naszego przedszkola. Nie zabrakło również stoisk edukacyjnych, takich jak: Nadleśnictwo Jabłonna, szkoła językowa Project, medycyna bez recepty, WOPR, SHB Triglav z obiektami historycznymi oraz Wojskowa Akademia Techniczna z ciekawostkami niespodziankami. Stoisko z książkami zachęcało do znalezienia dla siebie ciekawej książki, którą każdy mógł zabrać do domu. Nie zabrakło oczywiście straży pożarnej i motocykli z kolekcji naszych rodziców. Na naszej scenie prezentowali swoje umiejętności uczniowie klubu karate AKA.

Nie byłoby prawdziwego festynu bez dmuchańców, kucyków ze stajni Galiwa, kącika „Hopssasanki Ciotki Anki”, waty cukrowej i popcornu.

Po tak wielu atrakcjach na wszystkich w kawiarence czekały smakowite wypieki przyniesione przez rodziców, kawa, herbata oraz pyszna lemoniada. Cieplutkie gofry zachęcały zapachem i wyglądem do skosztowania. Oczywiście nie mogło zabraknąć kiełbaski i karkóweczki z grilla oraz pysznej grochówki. Rodzice z maluszkami mogli skorzystać ze strefy chillout.

Na pożegnanie wszyscy mogliśmy obejrzeć wystawę pt.: „Tak zmienialiśmy się dla Was – 10 lat z życia naszego przedszkola”.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Wycieczka do Centrum Kreatywnej Zabawy Kiddos w JachranceWizyta w Pałacu w Jabłonnie