"ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU"

09 czerwca, 2017

Z piątku na sobotę 9/10 czerwca z inicjatywy wychowawców z grupy Biedronki i Żabki została zorganizowana Zielona Noc w naszym przedszkolu. Przed godziną 19 dzieci stały już pod przedszkolem z ekwipunkiem do spania i oczekiwały na rozpoczęcie zabawy. Najpierw dzieci zjadły pizzę, którą przywiozła Pani Anna Kozłowska- Łygan, za co bardzo dziękujemy. Po posiłku rozpoczęliśmy zabawę od integracji grup. Zabawa z tańcem i śpiewem „Otwieramy drzwi” bardzo się wszystkim podobała i dzieci chciały jeszcze i jeszcze. Następnie przyszedł czas na zabawę w podchody. „Żabki” przybrały nazwę „Błyskawice”, a „Biedronki”- „Niepokonani”. Dzieci miały znaleźć 15 zadań na terenie przedszkola i je wykonać. Wszystko zagadki przedszkolaki zrealizowały z należytą starannością, więc dla obu drużyn został ogłoszony remis. Najbardziej podobał się dzieciom taniec „Macarena” na tarasie i malowanie twarzy swoich Pań. Kiedy zaczął zapadać zmierzch dzieci zjadły kolację, umyły ząbki i przy słuchaniu kołysanek zasnęły. Noc przebiegła spokojnie, a od 6.30 rano przedszkolaki już pytały, kiedy będzie następna taka noc. Po śniadaniu dzieci bawiły się na placu zabaw, gdzie czekały na odbiór przez swoich rodziców. Na zakończenie każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkowy dyplom dla Odważniaka/Odważniaczki, który/która spędziła Zieloną Noc w przedszkolu.

„Liski i Żabki na wystawie malarskiej”„Zbiór truskawek u Pszczółek”