Dzieciaki sadzeniaki

21 października, 2016

W piątek 21 października grupa „Misie” pojechała do hipermarketu budowlano-ogrodniczego LEROY MERLIN w Warszawie na warsztaty ekologiczne odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki sadzeniaki”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, część teoretyczną i część praktyczną. Podczas części teoretycznej dzieci oglądały prezentację multimedialną poświęconą ciekawostkom ze świata roślin. Poznały największy kwiat świata (7 m wysokości) , oraz najmniejszy zaledwie kilkumilimetrowy, dowiedziały się że najcięższym warzywem jest dynia, a pomidor wcale nie jest warzywem tylko owocem. Po pokazie pani prowadząca zajęcia przeprowadziła krótki quiz sprawdzający wiedzę dzieci na temat roślin. Wszyscy odpowiadali doskonale, w nagrodę każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy znaczek. Po części teoretycznej nadeszła pora na zajęcia praktyczne. Każde dziecko otrzymało kwiat, doniczkę oraz ziemię. Zadanie polegało na tym aby posadzić kwiatki w otrzymane doniczki. I z tym nasze dzielne przedszkolaki poradziły sobie fantastycznie. Wszystkie kwiaty trafiły do doniczek. W nagrodę każde dziecko zabrało własnoręcznie posadzony kwiat do domu. To były naprawdę fantastyczne zajęcia przybliżające dzieci do świata przyrody. Podziękowania dla pani prowadzącej, która z wielką pasją opowiadała o roślinach oraz bardzo serdecznie zajęła się naszymi przedszkolakami.
Szczególnie gorące podziękowania dla pani Joanny Pilarskiej mamy Zuzi z grupy Liski za zaproszenie naszej grupy na tak wspaniałe zajęcia.

Wycieczka do Teatru GuliwerZwierzęta egzotyczne u ” Żabek”