Warsztaty malarskie u Misiów

17 października, 2016

W poniedziałek 17 października naszą grupę odwiedził znany malarz pan Robert Żbikowski ( tata Bolka). Wiodącym tematem warsztatów były kolory podstawowe i kolory pochodne. Dzieci poznały 3 podstawowe kolory: niebieski czerwony i żółty. Artysta pokazał dzieciom jak należy łączyć kolory podstawowe tak aby powstały inne kolory tzw. pochodne. Do tego celu wykorzystał dość nietypowy jak na malarstwo  materiał, mianowicie galaretkę. Różnokolorowe galaretki dzieci same łączyły tak, ze powstawały jedyne i niepowtarzalne kolory. Każde dziecko miało kubeczek galaretki z własnoręcznie wyczarowanym kolorem. Po skończonych zajęciach wszystkie magiczne galaretki trafiły do lodówki, po południu były miłym dodatkiem do podwieczorku. To były bardzo twórcze, a przede wszystkim bardzo „smaczne” warsztaty. Dziękujemy tacie Bolka panu Robertowi Żbikowskiemu za wizytę w naszej grupie i poprowadzenie po raz kolejny bardzo interesujących zajęć.

Pasowanie na Przedszkolaka LiskówŻabki w VIII edycji konkursu „Zdrowie w bajce”