W świecie dźwiękowego zoo

20 listopada, 2018

20 listopada już po raz drugi nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii. Tym razem gościliśmy muzyków grających na instrumentach smyczkowych, takich jak: skrzypce, altówka czy wiolonczela. Nie zabrakło również fortepianu. „5 Wspaniałych”, bo taki był właśnie tytuł muzycznego spotkania z przedszkolakami, zabrało nas w wyprawę do dźwiękowego Zoo. Muzyczne wędrówkę artyści rozpoczęli od „Marszu Lwa”., gdzie wyraźnie można było usłyszeć porykiwania groźnego zwierza. Słuchając tego utworu, szczególnie zachwycił kwartet smyczkowy. Kolejnym utworem w wykonaniu „5 Wspaniałych, był utwór „W ogródku babci”. Tym razem przenieśliśmy się na wieś, wsłuchując się w gdakanie kur. Z ogródka babci wolnym krokiem jak żółw, ruszyliśmy na dalsza wyprawę, a wyprawa ta nagle…znienacka nabrała tempa i zaprowadziła nas na francuskie deski kabaretu z utworem „Kankan”. Z roztańczonej Francji pewnym krokiem ruszyliśmy na Czarny Ląd. Tym razem wiolonczela wcieliła się w role słonia. Kolejnym utworem którego mogliśmy wysłuchać, był utwór „Uparte osły’, główną rolę w tym utworze odegrały skrzypce. Utworem kończącym wspaniały koncert, był „Spacer do lasu” dzięki wspaniałym dźwiękom skrzypiec i fortepianu mogliśmy usłyszeć kukanie kukułki. To była wspaniała wyprawa do dźwiękowego Zoo. Dzieci mogły bezpośrednio doświadczyć, jak z instrumentów można wydobyć odgłosy zwierząt. Dziękujemy

Grupa Rybki w Centrum Zabawy KIDDOSBiedronki i Jeżyki w Centrum Nauki Kopernik