„Sekrety optyki. Kalejdoskop”

10 listopada, 2017
W środę 8.11.2017 roku w Biedronkach, Zajączkach, Żabkach i Misiach, a w piątek 10.11.2017 roku w Wiewiórkach, Liskach i Motylkach odbyły się kolejne warsztaty z cyklu: „Mali Einsteini”. Listopadowe zajęcia zatytułowano „Sekrety optyki. Kalejdoskop” . W ramach spotkania przedszkolaki dowiedziały się, czym jest soczewka, jak jest zbudowana i do czego służy. W celu sprawdzenia jej działania dzieci użyły łyżeczek, które posłużyły jako wklęsłe i wypukłe modele, a śmiechu i zabawy było przy tym co nie miara. Pod czujnym okiem instruktorki dzieci zbudowały swoje pierwsze kalejdoskopy. Użyły do tego plastikowej tuby, koralików, cekinów, lusterek i papieru, a własnoręcznie wykonane przyrządy optyczne sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji.


 

11 listopadaOdkrywamy świat