Patriotycznie znaczy fantastycznie!

21 maja, 2015

Na zaproszenie taty Szymona Wiśniewskiego, dwie grupy przedszkolaków – Misie i Biedronki, razem z nauczycielkami i pomocami, 21 maja odwiedziły Oddział Zabezpieczenia Wojska Polskiego w Warszawie. Dzieci pojechały na wycieczkę autokarem, co już samo w sobie budziło wiele emocji, a wśród najmłodszych trochę niepokoju. Na miejscu czekał tata Szymka, który został naszym przewodnikiem. Pierwszą atrakcją była przejażdżka wojskowym Hammerem, ale to następna przygoda zostanie długo w pamięci przedszkolaków. Dzieci podzielone na kilka grup wsiadały do wozu strażackiego i na sygnale przemierzały tereny wojskowe. Wychodząc z wozu wszyscy byli przekonani o swojej przyszłej ścieżce zawodowej. Żołnierze byli sympatyczni, cierpliwi i bardzo pomocni. Zaprezentowali dzieciom wojskowe uzbrojenie, zarówno to nowoczesne, jak i starsze. Po wszystkich atrakcjach wycieczkowicze zostali podjęci wojskową grochówą i dziarskim, żołnierskim krokiem powędrowali do autokaru. Bardzo dziękujemy całemu Oddziałowi, a przede wszystkim Panu Krzysztofowi!