Odkrywamy tajniki pracy Straży Granicznej

17 września, 2015

17 września odbył się wspaniały pokaz Straży Granicznej. Dzieci były zachwycone choć początek nie należał do najprostszych – Pani ze Straży Granicznej zaczęła od ciężkiego kalibru pytając nas o to z jakimi państwami graniczy Polska i co to w ogóle jest ta granica? Na szczęście przedszkolakom udało się odpowiedzieć celująco na wszystkie pytania i Strażnicy zaprezentowali nam swoją codzienną pracę jaką wykonują na Lotnisku w Modlinie. Pies, który był na służbie i zdecydowanie nie należał do kanapowców pokazał nam jak tropi materiały wybuchowe i jak dobrze jest wyszkolony. Odbyła się także lekcja pokazowa, która miała dzieciom w sposób jak najbardziej wiarygodny przedstawić co się dzieje z ludźmi, którzy próbują przekroczyć nielegalnie granice Polski. Pani Ania Gawlik próbując przejechać do Niemiec posługiwała się fałszywym paszportem i panu ze Straży nie pozostało nic innego jak zakuć przestępcę w kajdanki i pobrać odciski palców. Na całe szczęście grupa Misie powstrzymała Strażników przed wywiezieniem pani Ani do tymczasowego aresztu. Pod koniec pokazu każde dziecko mogło usiąść w wozie Straży Granicznej, włączyć koguta i odcisnąć swoje palce. Bardzo dziękujemy za pokaz, który zostanie na dłużej w naszej pamięci! Pozdrawiamy!