• „Motylki w Konkursie Kolęd i Pastorałek”

1 lutego 2018 roku dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w Konkursie Kolęd i Pastorałek: „Niesie się kolęda w świat”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 lata i 5-6 lat w podziale na solistów i zespoły.  Motylki zajęły III miejsce. Dyplom i nagrodę wręczył Wójt Gminy Jabłonna Pan Jarosław Chodorski. Serdecznie gratulujemy pierwszego sukcesu!!!

II miejsce Jeżyków w gminnym konkursie "Zbieramy dębowe owoce"

Konkurs „Zbieramy dębowe owoce” rozstrzygnięty

We wrześniu wszystkie grupy z naszego przedszkola aktywnie włączyły się do konkursu gminnego „Zbieramy dębowe owoce”. Konkurs miał na celu uzbieranie jak największej ilości żołędzi po to, by stały się pokarmem dla dzików. Koło łowieckie pokarm dla dzikich zwierząt ma wysypać w lesie, by te nie podchodziły do posesji w poszukiwaniu jedzenia.

I tak 27 października zważono i oddano z naszej placówki 970,8 kg żołędzi. Każda grupa miała czynny wkład w ten wynik, jednakże najwięcej dębowych owoców zebrały Jeżyki 181,6 kg. Za to też otrzymały II miejsce w konkursie i otrzymały poduchy do siedzenia za kwotę 1000 zł. Wręczenie tejże nagrody odbyło się 19 grudnia 2017r. przez Wójta Gminy Jabłonna.

Pozostałe grupy uzbierały następującą ilość żołędzi:

• Żabki-  168,1 kg
    • Misie- 161,6 kg
    • Rybki- 142,3 kg
    • Biedronki- 117,7 kg
    • Wiewiórki- 98,7 kg
    • Zajączki- 36,7 kg
    • Liski- 29,4 kg
    • Motylki- 18,7 kg
    • Pszczółki- 16 kg

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w konkursie!!!

Sukces Gabrysia z grupy Liski!!!

Gabriel Panfiłowicz z grupy Liski wygrał Gminny konkurs na najlepszy rysunek, który będzie umieszczony na ulotce promującej projekt„ Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Jabłonna – etap I”. Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna pogratulował zwycięzcy i wręczył nagrodę 🙂

Gratulacje!!!

"Suknia Pani Jesieni"

Julia Gryciuk z grupy Zajączki zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Suknia Pani Jesieni” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 17 w Jaworznie.
    Serdecznie gratulujemy!!!

XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

9 stycznia grupa Żabki prezentowała przedszkole na XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w legionowskim Ratuszu. Dzieci zaśpiewały „Jezusa Narodzonego”, „Przylecieli aniołkowie” i tradycyjne „Wśród nocnej ciszy”. Solowy występ Gabrysi z piosenką dla Jezuska „Śpij Synku mój” wzruszył publiczność,a układ taneczny „Merry Christmas” zachwycił zgromadzonych. Występ był bardzo udany,a do przedszkola przywieźliśmy kolejną statuetkę. Zdobywamy ich coraz więcej. Brawo My!

Konkurs biblioteczny

W konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Twardowskiego pt. „Płynie Wisła płynie po jabłonowskiej krainie” wzięło udział 10 dzieci z grupy Żabki oraz Dominik Grendziński z grupy Biedronki. Dominik zajął II miejsce a Julia Perzanowska miejsce III.Serdecznie  gratulujemy!!!!

II Spartakiada Przedszkolaków

3 czerwca na boisku ligowym przy GCKiS w Jabłonnie odbyła się II Spartakiada przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Sportuś. Jak się okazało Drużyna Przedszkola Gminnego w Jabłonnie wszystkie konkurencje wykonała błyskawicznie, co dało nam I miejsce!!!

Gratulujemy!!!

VI Festiwal Różnych Kultur

We wtorek 25.04.2017 r. w Urzędzie Miasta w Legionowie odbył się VI Festiwal Różnych Kultur. Uczestniczyły w nim dzieci z  12 przedszkoli  z całego Powiatu Legionowskiego. Nie mogło też zabraknąć naszych przedstawicieli. W  tym roku naszą placówkę reprezentowała grupa Biedronek  tańcząc  naszego narodowego Krakowiaka.

„Ekologiczny Parasol”

opis

Mikołaj z grupy Pszczółki, otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt „Ekologiczny Parasol” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Przygłowie – Oddziale Przedszkolym.

GRATULUJEMY!!!

VIII edycja konkursu „Zdrowie w bajce”

opis

17 października siedmioro dzieci z grupy „Żabki” reprezentowało nasze przedszkole na VIII edycji konkursu „Zdrowie w bajce”, które odbyło się w Sali Widowiskowej ratusza w Legionowie.

Otrzymaliśmy wyróżnienie, do przedszkola wróciliśmy z dyplomem, statuetką i nagrodami, które otrzymało każde dziecko.

"Misie w XIV Międzyprzedszkolnym przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Legionowie"

10 stycznia grupa Misie wzięła udział w XIV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Jasełek w Legionowie. Grupa dumna ze swoich talentów aktorskich, wróciła do przedszkola z pamiątkowy dyplomem i statuetką